Aktuality

První den ve školce

 Za necelý týden,v pondělí 2.9.2019 případně další dny  přivítáme nejen naše známé děti, ale také mnoho nových dětí, které nastoupí do nového prostředí. Je to významná změna v životě dítěte, ale i celé rodiny. Jak pro nově nastupující děti, tak i pro ty, které se po prázdninách opět vrací do školky.

1. Najděte si na první den ve školce dostatek času. Na obou vchodových dveří najdete seznamy dětí se zařazením do třídy a jejich značkou.  Už víte, do které třídy máte namířit. Před každou třídou je šatna a tam spolu s dítětem objevíte svou skříňku. Do ní si uložíte věci, které jste si přinesli:

  • Věci na ven –ponožky ( jiné než ve třídě), tepláky (případně kraťasy), mikina, případně bunda a pokrývka hlavy, tenisky.
  • Oblečení do třídy -na sebe  pohodlné tričko, dále buď tepláky, či legíny, holčičky mohou také zástěrku, nebo také kalhoty nejlépe do gumy. Do kapsičky čistý kapesník.
  • Náhradní oblečení – slipy/kalhotky, ponožky, tričko, tepláky. Slouží k tomu, kdyby se dítěti stala "nehoda", nebo se zašpinilo či polilo 
  • Papuče zdravotně nezávadné s pevnou patou a světlou podrážkou (prosíme ne  pantofle, či kroksy). Děti potřebují obuv, která jim dovolí radostný a bezpečný pohyb.
  • Pláštěnku - chodíme ven téměř za každého počasí.
  • Pyžamo ( podepsané)
  • Zubní kartáček
  • Lihovou fixou ze spodu podepsaný umělohmotný hrníček na pitný režim. Hrniček zůstává ve školce do konce školního roku, pak si ho dítě odnese domů. 

2. Při vstupu do třídy se seznámíte či radostně po prázdninách shledáte  s p. učitelkou. Obdržíte sadu formulářů, kterými se nebudeme v tento moment zabývat,  odnesete si je  domů a vyplněné nám nejlépe druhý den přinesete opět do školky. Jediné co budeme potřebovat ihned vyplnit bude formulář s aktuálními telefonními čísly. Domluvíte si dobu pobytu v nejbližších dnech.Doporučujeme nenechávat v prvních dnech zejména nově příchozí děti ve školce celou dobu provozu, optimální je první dva  týdny brát děti po obědě domů. 

3. Pro své dítě si můžete přijít ve stanovených časech, tzn. po obědě ( 12.20 - 12:50), nebo po odpoledním odpočinku ( 15.00 - 16.45 hod.)

3. Dodržujte pokud možno pravidelnou docházku, nepoužívejte školku jako formu odměny nebo trestu, podporujte neformální kontakty dítěte se ostatními dětmi, pokud je to možné. Dejte svému dítěti i nám čas se adaptovat.  Nezaujímejte hned negativní postoj a školkou děti nestrašte, školka není za trest. Před dítětem prosím mluvte o školce hezky.

4. Sledujte nástěnky a webové stránky školy, při jakýchkoliv nejasnostech kontaktujte p.učitelku, p. ředitelku či zástupkyni ředitelky školy.

Přejeme Vám i Vašim dětem  bezproblémové zvládnutí startu nového školního roku 2019/20!