První den ve školce

Za necelý týden,v pondělí 2.9.2019 případně další dny  přivítáme nejen naše známé děti, ale také mnoho nových dětí, které nastoupí do nového prostředí. Je to významná změna v životě dítěte, ale i celé rodiny. Jak pro nově nastupující děti, tak i pro ty, které se po prázdninách opět vrací do školky.

1. Najděte si na první den ve školce dostatek času. Na obou vchodových dveří najdete seznamy dětí se zařazením do třídy a jejich značkou.  Už víte, do které třídy máte namířit. Před každou třídou je šatna a tam spolu s dítětem objevíte svou skříňku. Do ní si uložíte věci, které jste si přinesli:

• Věci na ven –ponožky ( jiné než ve třídě), tepláky (případně kraťasy), mikina, případně bunda a pokrývka hlavy, tenisky.
  • Oblečení do třídy -na sebe  pohodlné tričko, dále buď tepláky, či legíny, holčičky mohou také zástěrku, nebo také kalhoty nejlépe do gumy. Do kapsičky čistý kapesník.
  • Náhradní oblečení – slipy/kalhotky, ponožky, tričko, tepláky. Slouží k tomu, kdyby se dítěti stala "nehoda", nebo se zašpinilo či polilo
  • Papuče zdravotně nezávadné s pevnou patou a světlou podrážkou (prosíme ne  pantofle, či kroksy). Děti potřebují obuv, která jim dovolí radostný a bezpečný pohyb.
  • Pláštěnku - chodíme ven téměř za každého počasí.
  • Pyžamo ( podepsané)
  • Zubní kartáček
  • Lihovou fixou ze spodu podepsaný umělohmotný hrníček na pitný režim. Hrniček zůstává ve školce do konce školního roku, pak si ho dítě odnese domů.

2. Při vstupu do třídy se seznámíte či radostně po prázdninách shledáte  s p. učitelkou. Obdržíte sadu formulářů, kterými se nebudeme v tento moment zabývat,  odnesete si je  domů a vyplněné nám nejlépe druhý den přinesete opět do školky. Jediné co budeme potřebovat ihned vyplnit bude formulář s aktuálními telefonními čísly. Domluvíte si dobu pobytu v nejbližších dnech.Doporučujeme nenechávat v prvních dnech zejména nově příchozí děti ve školce celou dobu provozu, optimální je první dva  týdny brát děti po obědě domů.

3. Pro své dítě si můžete přijít ve stanovených časech, tzn. po obědě ( 12.20 - 12:50), nebo po odpoledním odpočinku ( 15.00 - 16.45 hod.)

3. Dodržujte pokud možno pravidelnou docházku, nepoužívejte školku jako formu odměny nebo trestu, podporujte neformální kontakty dítěte se ostatními dětmi, pokud je to možné. Dejte svému dítěti i nám čas se adaptovat.  Nezaujímejte hned negativní postoj a školkou děti nestrašte, školka není za trest. Před dítětem prosím mluvte o školce hezky.

4. Sledujte nástěnky a webové stránky školy, při jakýchkoliv nejasnostech kontaktujte p.učitelku, p. ředitelku či zástupkyni ředitelky školy.

Přejeme Vám i Vašim dětem  bezproblémové zvládnutí startu nového školního roku 2019/20!

Další termíny vyzvednutí věcí

Zápis do základních škol

Zápis do naší mateřské školy na školní rok 2020/21

Předání osobních věcí dětí 2.4.2020

INFORMACE K PLATBÁM ŠKOLNÉHO A STRAVNÉHO

POZDRAV DĚTEM I RODIČŮM

Možnost vyzvednutí osobních věcí dětí

UZAVŘENÍ MŠ, KRIZOVÉ OPATŘENÍ DOKUMENT

ORGANIZAČNÍ POKYNY K AKTUÁLNÍ SITUACI V ČR - SLEDUJTE NÁS, PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME!!!!

Zítra jdeme sportovat!

Zrušení besídky u seniorů v Naději - třída Berušky

Fotografování 5.3. 2020

Odložení začátku Sportíka na 10. března 2020

Informace pro rodiče předškoláků

PŘIPRAVOVANÉ AKCE NA MĚSÍC BŘEZEN

Informace pro rodiče budoucích školáků

Provoz naší MŠ v době školních jarních prázdnin 17. - 21.2.2020

Výskyt vší v naší MŠ

UZAVŘENÍ NAŠÍ MŠ V PÁTEK 31.1. 2020

Kulturní fond 2.pololetí

Připravované akce na měsíc únor 2020

Upozornění pro rodiče - řidiče

Provoz naší mateřské školy během školních prázdnin

Připravované akce na měsíc leden 2020

Vánoční a novoroční přání

Uzavření naší mateřské školy

Oznámení rodičům o výskytu infekčního onemocnění

Informace o výtěžku z charitativního vánočního bazárku

Provoz naší MŠ během školních prázdnin

Připravované akce na tento týden - malé připomenutí

UKONČENÍ SBĚRU PAPÍRU

UPOZORNĚNÍ NA VÝSKYT SPÁLY

PŘIPRAVOVANÉ AKCE NA PROSINEC 2019

Informace pro rodiče dětí ze třídy Motýlků

VÁNOČNÍ CHARITATIVNÍ BAZÁREK

Předvánoční setkání na školní zahradě

SAMETOVÝ PÁTEK - PODĚKOVÁNÍ

SAMETOVÝ PÁTEK

Připravované akce na měsíc listopad 2019

Další připravovaná akce pro rodiče začátkem listopadu

Poděkování a prosba

USPÁVÁNÍ BROUČKŮ A BERUŠEK

Připomínáme pondělní akci ( 21.10) - pouze třídy Berušky a Sluníčka

Provoz MŠ během školních podzimních prázdnin + Sportík 29.10.

Připomínáme pondělní akci - pouze třídy Zahrádka a Motýlci

Pondělní vánoční fotografování dětí

PODĚKOVÁNÍ ZA PODZIMNÍ TVOŘENÍ

OMLOUVÁNÍ DĚTÍ