Aktuality

    " STOLETÍ NAŠÍ ŠKOLKOU PROLETÍ"

Srdečně zveme rodiče na společnou akci, která se uskuteční ve středu 24.10. 2018.  Nejen dnes oslavíme 100. výročí založení Československé republiky .

1. Dopolední program pro děti z celé naší MŠ ke 100. výročí vzniku Československé republiky

Na děti čekají jejich věku přiměřené aktivity k tomuto tématu. Všechny třídy se společně setkají ve třídě Zahrádka, kde si mmj. zazpíváme naší hymnu, staré české a slovenské písničky, děti budou třídit pohlednice z míst v ČR a  zahrají si kvíz o ČR. Poté se budou děti věnovat aktivitám ve všech třídách ( zhotovení vlajky, dětské volby, stavba hradu apod.)

 

2. Odpolední program pro rodiče a jejich děti

a) Dobroty našich babiček

Tato aktivita je určena pro děti a jejich rodiče.Uskuteční se ve třídě  Zahrádka od 15.00 – 16.15 hod.ivítáme od Vás rodičů jakékoliv ukázky tradiční české kuchyně.

Mohou to být např. koláče, buchty, lívance, rolády, ovocné knedlíky, pomazánky,marmelády,

sušené ovoce apod. - dle uvážení, fantazie a možností rodičů.

Organizační poznámka : prosíme, přineste vaše dobroty pokud možno již ve středu ráno.

Přivítáme také recept, který můžeme namnožit a podělit se tak i

s ostatními rodiči. 

b)Výstava starých hraček, knih, věcí a předmětů + společných prací dětí a rodičů

Na této improvizované výstavce ve třídě Zahrádka uvidíte hračky, předměty, knihy, které skutečně už " něco pamatují". Budeme rádi, když se s námi podělíte tento den také o nějakou vaši památnou věc, která může navodit vzpomínku i dalších dospělých. Touto cestou také děkujeme všem za nádherné společné práce, jejich ukázku si již nyní můžete prohlédnout na našem prohlížeči fotek Rajče.

 

c)Keramické tvoření rodičů - lípa .

Třída Sluníčka od 15.00 -16.15 hod.Tato aktivita je určena pouze pro rodiče. Organizační poznámka - děkujeme, že budete z prostorových a organizačních důvodů respektovat účast pouze dospělých. Vašim dětem je různé keramické tvoření nabízeno v průběhu celého školního roku.Tvoření končí v 16.15 hod., doporučujeme s prací začít nejpozději do 15.45 hod.

 

Těšíme se na naše společné setkání a všem děkujeme za spolupráci