Co je to stimulačně edukativní skupina?

Je určena předškolním dětem v běžných třídách ( děti ve speciální logopedické třídě pracují podle svých individuálních programů pro každé dítě), které mohou být nějakým způsobem ohroženy v počáteční fázi školní výuky, a také dětem, kterým rodiče chtějí pomoci lépe zvládnout začátek školní docházky. V běžném režimu dochází rodiče do školky a společně s dítětem .V deseti lekcích, které mají postupnou návaznost je rozvíjeno několik základních oblastí, které je potřeba před nástupem do první třídy posílit – zrak, sluch, jemná motorika a grafomotorika, řeč, paměť a předmatematické dovednosti.

Jak bude probíhat nyní v současném omezeném režimu?

Stimulačně edukativní skupina pro předškolní děti tento školní rok proběhne jinou formou než obvykle. Z našich mnohaletých zkušeností s realizací těchto skupin si uvědomujeme, že osobní kontakt s rodiči je nenahraditelný, přesto považujeme za důležité alespoň touto formou nabídnout vám i vašim dětem předškolní aktivity, které aktuálně doplňujeme i při činnostech ve školce, případně distančním vzdělávání. Paní učitelka vám předá sadu pracovních listů, po vypracování dítětem předáte vypracované listy zpět paní učitelce , která následně poskytne rodiči osobně nebo e-mailem zpětnou vazbu. Obdržíte také náměty na rozvoj dovedností vašich dětí.

Kolik lekcí kombinované formy stimulačně edukativní skupiny vám bude nabídnuto?

Standardně 10 lekcí, vždy 1x týdně vždy každý čtvrtek. Tento den vám předáme materiály pro vaše děti, zároveň si převezmeme vypracované pracovní listy z předchozí lekce. První předání bude ve čtvrtek 19. listopadu 2020.

Jaká je cena?

Stimulačně edukativní skupiny jsou zdarma. Jde o projekt Statutárního města Brna „Podpora předškolního a základního vzdělávání ve městě Brně“ . Vás, rodiče jen poprosíme po každé lekci o podpis Čestného prohlášení, že jste pracovní listy od nás přijali a že došlo také k osobní, případně e-mailové konzultaci.

Jakým způsobem a do kdy se můžeme přihlásit?

Do pátku 13. listopadu 2020 na e-mailovou adresu své třídy.

Pro rodiče budoucích prvňáčků

Informace pro všechny rodiče

Potvrzení o platbách školného za rok 2020 pro odečet daní

Třídy Berušky a Zahrádka - ukončení karantény

Novoroční pozdrav

Karantény ve třídách Berušky a Zahrádka

Projekt " Obědy do škol zdarma"

Uzavření mateřské školy od pondělí 21. prosince 2020

Informace třída Zahrádka + předávání dětí. AKTUALIZOVÁNO!

AKTUÁLNÍ NALÉHAVÁ PROSBA

Zpřístupnění vstupu rodičům do budovy od 30.11.2020

PROSINEC 2020 - INFORMACE PRO RODIČE

Informace o onemocnění Covid - 19

STIMULAČNĚ EDUKATIVNÍ SKUPINA - PŘEDŠKOLNÍ DĚTI

Distanční vzdělávání - předškolní děti

Uzavření MŠ v pondělí 16.11.2020

Důležité aktuální upozornění

Co připravujeme v listopadu

Třída Sluníček v provozu od 2.11. 2020

Nové opatření od pondělí 2.11. 2020

Provoz ve dnech 29. až 30.10.2020 ( Berušky a Sluníčka)

Oznámení pro rodiče ze třídy SLUNÍČEK

Odvoz listí - prosba o spolupráci

AKTUÁLNÍ UPOZORNĚNÍ

Provoz poslední říjnový týden

Předškoláci - distanční vzdělávání

Oznámení rodičům

IN - LINE AKADEMIE (1)

INFORMACE K AKTUÁLNÍ SITUACI

Poděkování rodičům a dětem za podzimní tvoření

Provoz MŠ v období školních podzimních prázdnin

IN LINE AKADEMIE ÚTERÝ 29.9. - AKTUALIZOVÁNO 1.10.!!!

UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE DĚTÍ Z BERUŠEK A SLUNÍČEK

IN - LINE AKADEMIE

Poděkování rodičům

V úterý 1.9. začínáme ! Důležité informace pro všechny rodiče.

Začátek školního roku 2020 / 2021