ZASE JEDNOU PO ROCE, MÁME TADY VÁNOCE!

Skutečně je to tak. Sotva jsme společně oslavili stoleté výročí vzniku naší republiky, navštívili Skalní mlýn, absolvovali Malou technickou univerzitu, viděli divadlo, pobavili se s Kukem a Cukem, zažili podzimní tvoření všeho druhu a mnoho jiných zážitků, už nám na dveře " klepou" Vánoce. Ve všech třídách probíhají různými formami přípravy na pro děti nejmilejší svátky v roce. Ze tříd se ozývají koledy, výzdoby tříd a šaten se pomalu z podzimního kabátku převlékají do vánočního. Děkujeme Vám za spolupráci všeho druhu. Zejména pak za odvoz pytlů s listím, velmi jste nám pomohli!V prosinci na děti čeká vystoupení v rámci akce Řečkovické Vánoce u kostela sv. Vavřince ( třída Zahrádka), vystoupení pro starší spoluobčany ve stacionáři Naděje ( třída Berušky), ale zejména se těšíme na společné setkání dětí a rodičů na školní zahradě 11. prosince na školní zahradě. Vaše děti zaslouží pochvalu taky za velmi zdařilé obrázky, které nakreslily pro DPmB - jsou umístěny na ředitelství DPmB na Novobranské ulici a také v brněnských tramvajích.  Zapojili jsme se rovněž do projektu Ježíškova vnoučata - děti zhotovujily pro naše starší opuštěné spoluobčany vánoční přáníčka. Všem rodičům, jejich dětem a všem blízkým přejeme příjemné adventní období, stejně tak jako radostně prožité vánoční svátky a vše dobré v novém roce 2019.

Už je tady zas, ten podzimní čas

Máme za sebou téměř dva měsíce nového školního roku. Většina dětí je již plně zadaptována. Orientují se se v novém prostředí, poznávají hračky, kamarády, aktivity do kterých se mohou zapojit. Na starší - předškolní děti klademe vyšší nároky, na plno se ve všech třídách rozběhla příprava na vstup do ZŠ. Zahájili jsme také nadstandardní aktivity - Sportík a Věda nás baví. Od ledna příštího roku započneme stimulačně edukativní skupiny pro děti, které v září nastoupí do ZŠ. Všechny třídy absolvovaly první dopolední výlety, divadelní, hudební vystoupení a také tenisové dopoledne. Vážíme si ochoty rodičů spolupracovat  a podílet se na chodu školy.  Srdečně vás zveme na naše první společně setkání v rámci akce " Století - naší školkou proletí", které se uskuteční ve středu 24.10.

PO PRÁZDNINÁCH

Prázdninový čas utekl jako voda. Po neděli se opět setkáme nejen s dětmi, které naší školku již navštěvovaly, ale i s dětmi nově přijatými.  Těšíme se, až uvidíme jak děti během prázdnin povyrostly, na jejich prázdninové zážitky a také na jejich nové dovednosti. Poslední dva týdny celý kolektiv mateřské školy intenzivně pracoval na úklidu po řemeslnících, ale také na úpravu prostředí tříd, kde si Vaše děti budou hrát. Chceme, aby se zde cítily bezpečně, pohodlně a aby se na každodenní ranní návrat do školky těšily. Užijte si poslední prázdninové dny a po víkendu na shledanou ! 

PŘED PRÁZDNINAMI

Těsně před prázdninami se tedy děly ve školce věci!( a dít se budou i o prázdninách !) Rozloučili jsme se s předškoláčky a školním rokem v areálu řečkovického pivovaru. Královna tradičně slavnostně vyřadila předškoláky z MŠ a pasovala je na školáky. Začátkem června začala tradiční série akcí v rámci " Dnů dětských radostí" - výlet na hrad Veveří, divadlo a diskotéka s babou Jagou, skákací hrad, škola prázdninových tanců, prázdninový guláš na zahradě, předškoláci viděli výstavu Cosmos discovery na BVV. Poslední dny před prázdninami strávíme  společně převážně na školní zahradě, vzájemně se ještě užijeme před dvouměsíční pauzou. O prázdninách bude probíhat ve školce rekonstrukce elektřiny. Děkujeme rodičům za pochopení - v tyto dny postupně připravujeme všechny prostory k nástupu firmy,  která bude rekonstrukci provádět. Přejeme všem rodičům a jejich dětem příjemné strávení prázdninových dnů, spoustu společně prožitého času a budeme se těšit na setkání v pondělí 3. září 2018. Našim malým školákům pak přejeme šťastně nakročení do nové životní etapy.

Malá květnová bilance

Školní rok se pomalu přesouvá ke svému závěru. Čeká nás několik posledních týdnů, které prožijeme společně s vašimi dětmi. Ještě než se rozjedeme na prázdniny, je na místě malé bilancování o tom, co děti prožily v posledních třech měsících. Raketový nástup jara nám konečně umožnil prodloužit pobyt venku. Poznávání, experimentování v přírodě, nové objevy, sportování  - všechny tyto činnosti děti velmi těší a obohacují. Došlo také k dovybavení školní zahrady a to jak herními prvky, tak i koloběžkami a trojkolkami. Děti také absolvovaly celodenní výlet do interaktivního centra Eden, byly na jarním koncertě v ZUŠ, viděly divadelní představení. Rodiče předškoláků měly možnost pobesedovat s p. učitelkou Mgr.Petrou Mendlovou o změnách, které čekají na jejich děti po prázdninách. Všechny děti udělaly radost svým maminkách na besídkách, které každoročně pořádáme k jejich svátku.Také na tomto místě děkujeme rodičům za ochotu a vstřícný přístup při navážení nového písku do pískoviště.Budeme se na Vás těšit příští týden na akci v řečkovickém pivovaru.

VÍTÁME TĚ JARO !

Paní Zimu jsme skutečně s dětmi hodili do potoka a těšíme se snad již z jarních dnů. Velikonoční svátky se nám staly velkou inspirací pro tvoření, ale i pro hry, literární činnosti a dramatizace. Děti z Motýlků udělaly svým vystoupení radost našim starším spoluobčanům ve stacionáři Naděje. Všechny děti postupně navštívily knihovnu J. Mahena - pobočka Řečkovice. Budoucí školáci měli možnost navštívit ZŠ Horácké náměstí - pobočka Úprkova. Všem se nám líbilo divadelní představení Mach a Šebestová v divadle Radost. Děkujeme všem rodičům za dosavadní spolupráci, které si velmi vážíme a těšíme se na setkání, která připravujeme - společná dobrovolná brigáda na školní zahradě, besídky pro maminky a o měsíc později také rozloučení s předškoláky. Krásné jaro všem !

ZIMA S DOBROU NÁLADOU

Sněhu, ledu i mrazu jsme si letošní zimu skutečně užili. Každoročně se nám stává inspirací na tvořivé činnosti ve školce i při pobytu venku. Významnou inspirací se pro nás staly Zimní olympijské hry, které se nekonaly jen v jihokorejském Pchjongčchangu, ale také v naší mateřské škole. Tradičně jsme se zapojili do charitativního projektu Sněhuláci pro Afriku a díky Vám - rodičům jsme mohli odeslat na konto společnosti Kola pro Afriku částku 1700.- Kč. Děti postupně navštěvují knihovnu Jiřího Mahena a rozšiřující si tak dovednosti předčtenářské gramotnosti. Velkým zážitkem pro děti byl také bublinkový karneval, ale také účast na preventivním výukovém programu " Zdravé zoubky". Těšíme se na dny příští, kdy budeme společně hledat jaro a také na více možností pobývat venku, objevovat krásy přírody a radovat se z nových zážitků.

JAK NA NOVÝ ROK, TAK PO CELÝ ROK

Toto známé lidové rčení nevztahujeme pouze na první den nového roku, ale na první týdny ve školce, ve kterých jsme se snažili navázat na pohodovou vánoční atmosféru. Hned na počátku měsíce  se sešly všechny třídy na novoročním setkání. Společně jsme sdíleli povánoční radosti, zazpívali si, zatancovali a zarecitovali. Oceňujeme, že děti dokázaly svým kamarádům z jiných tříd dát najevo uznání z jejich výkonu. Těšíme se na další podobná setkání. Druhý den jsme navštívili kostel sv. Vavřince spojený s podnětnou komentovanou prohlídkou. Trochu nostalgie jsme společně s dětmi prožili při odstrojování vánočních stromečků. V programu environmentální výchovy se děti setkaly s krysou Belisou. Formou her si osvojily zásady třídění odpadů. Další aktivitou byl zážitkový stan s programem " Cesta do vesmíru".Děti se v něm zábavnou formou seznámily se světem kolem nás , základy poznání o vesmíru a také  o kosmonautice . Díky sněhové nadílce jsme mohli s dětmi také vyrazit během pobytu venku na boby a lopaty. Děkujeme rodičům za to,  že nám pomáhají s krmení ptactva v zimě  - lojové koule, slunečnicová semena, proso, mák, strouhanka a další - vše nabídneme našim ptačím kamarádům v našich krmítkách na zahradě, stejně jako na větvích stromů i mimo zahradu mateřské školy.

V ZÁVĚRU ROKU 2017

V prosinci chodily děti do školky jen tři týdny, ale program byl skutečně nabitý. Třída Berušek vystupovala u vánočního stromu u kostela sv. Vavřince. Děti ze Zahrádky udělaly svým vystoupením a dárečky radost seniorům ve stacionáři Naděje. Rodiče všech tříd měli možnost vidět své děti na vánočních besídkách. Dospělí i děti z celé školky si těsně před Vánocemi zazpívali koledy se skutečnými profesionály - členy orchestru NdB. A protože k Vánocům neodmyslitelně patří pohádky, tak do naší školky přiletěly v podání herců hned dvě ! Děti si pohrály s novými hračkami, potěšily se u vánočních stromečků, vystrojily zvířátkům vánoční hostinu a společně sdílely svá vánoční očekávání.

Děkujeme Vám, rodičům, za dosavadní spolupráci a přejeme Vám v novém roce 2018 hodně zdraví, radosti a především co nejvíc společně strávených chvil s vašimi dětmi.

CO PŘINESL PODZIM VE ŠKOLCE

Pomalými kroky se blíží adventní období, podzim vystřídá zimu a co nevidět přijde čas vánočního očekávání. Podzim a témata s ním spojená prolínal všemi aktivitami v  naší školce. Děti si užily různá  tvoření, Vaše společné výrobky udělali radost návštěvníkům zahrádkářské výstavy Hortus. Absolvovaly také ekovýchovný program v Domě ekologické výchovy na Skalním mlýnu. Cílená práce s předškoláky probíhá nejen v průběhu dne ve všech třídách, ale také ve dvou stimulačně edukativních skupinách. Nevadí nám, že se v listopadu den krátí a noc se dlouží ( a všude je plno louží). Těšíme se na společné předvánoční aktivity ve školce i mimo ni!

ŘÍJNOVÁ BILANCE

Sedm týdnů nového školního roku přineslo dětem i dospělým mnoho zážitků a setkání. Přihlášené děti začaly navštěvovat kroužky Věda nás baví a předškoláci začali sportovat v řečkovické sokolovně. Velmi jsme ocenili Vaše společné práce v rámci akce Řečkovický podzimníček.Na podzimním tvořivém setkání spojeném s ochutnávkou domácích štrúdlů jsme přivítali Vaší velkou účast a měli jsme společně velkou radost z příjemně stráveného odpoledne. Všechny třídy byly na dopoledním výletě věnovaném Dni stromů. Děkujeme Vám rodičům za dosavadní spolupráci a vstřícnost. 

 

Na sklonku září

První měsíc nového školního roku se pomalu chýlí ke konci. Děti se postupně adaptují do nového prostředí, ty starší už zahájili přípravu na svou budoucí roli školáka.

V měsíci září jsme toho prožili hodně:všechny děti viděly loutkové divadlo " O kamarádství", starší děti se zúčastnily ekovýchovného programu v Lesní škole Jezírko v Soběšicích. Všechny třídy byly na tématické dopolední vycházce s tématem loučení s létem.

A na závěr několik organizačních poznámek:

- prosíme rodiče, aby  neparkovali před vjezdem do MŠ. Bráníte tak vjezdu zaměstnanců MŠ, ale především zásobování do školní kuchyně.

- děkujeme za Vaši hojnou účast na informativních schůzkách

Týden po zahájení školního roku

Uteklo to jako voda a první týden školního roku 2017/18 je za námi. Nové děti se postupně adaptují na p. učitelky, nové prostředí a taky na nové kamarády. Ujasňují si rozdíly mezi domácím prostředím a mateřskou školou. Jsme rádi za oboustrannou partnerskou komunikaci s Vámi, rodiči.  Děkujeme Vám mimo jiné také  za spolupráci - postupné uhrazení školného a stravného, dodání vyplněných dokumentů, stejně jako hygienických potřeb.Těšíme se na setkání s Vámi na informativních schůzkách, které  proběhnou příští týden.

 

Přípravy na zahájení školního roku

Během posledních 14 dnů se všichni zaměstnanci intenzivně připravovali na zahájení nového školního roku 2017/18. Velký dík patří zejména provozním pracovnicím, které školku daly do pořádku a čistoty od střechy až po sklep. Do tříd Berušek, Motýlků a Zahrádky byl zakoupen velký hrací koberec, v první aule najdete pak nový úložný nábytek. Paní učitelky postupně připravily všechny třídy tak, aby se v nich děti cítily dobře a spokojeně.Také ve školní kuchyni probíhaly velké úklidové a přípravné práce. Zkrátka - po víkendu se na Vás i Vaše děti těšíme!